فرازی از وصیت‌نامه شهید «عبدالرضا کرمی»/

حب دنیا منشاء هر پستی و پلیدی است و باید به فکر توشه آخرت بود

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31439|11:56 - 1402/05/17
نسخه چاپی
حب دنیا منشاء هر پستی و پلیدی است و باید به فکر توشه آخرت بود
شهید «عبدالرضا کرمی» یکم مرداد ۱۳۴۳ در شهرستان هرسین دیده به جهان گشود. وی دانشجوی رشته مدیریت بود. شهید کرمی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه شد. عبدالرضا سرانجام در ۱۶ مرداد ۱۳۶۶ طی عملیات نصر ۷ در سردشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش دیوانگاه ،شهید «عبدالرضا کرمی» یکم مرداد ۱۳۴۳ در شهرستان هرسین دیده به جهان گشود. وی دانشجوی رشته مدیریت بود. شهید کرمی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه شد. عبدالرضا سرانجام در ۱۶ مرداد ۱۳۶۶ طی عملیات نصر ۷ در سردشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 در فرازی از وصیت‌نامه این شهید گرانقدر می‌خوانیم…

 

«با سلام و درود فراوان به محضر ولی عصر امام زمان (عج) و امام امت خمینی بت‌شکن زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) و امت شهیدپرور ایران، امتی که در طول ۷ سال در جنگی نابرابر که صدام به فرمان شرق و غرب آغازگر آن بوده چنان کوهی استوار در برابر صدام و عمال پوسیده‌ او مقاومت و ایثار از خود نشان داد.

 

بار الهی سوگند به نام با جلالت که این‌بار خالصانه رو به سوی تو آورده‌ام بپذیر مرا یا الله و من ای خدا بنده‌ی ضعیف و درمانده‌ام تویی که امر فرموده‌ای که برای انجام حوائج و رفع مشکلات به درگاهت دعا کنم من هم امرت را اطاعت کردم و به حضورت به حالت ذلت و عبودیت افتاده من بنده‌ی ذلیل و ناتوان درگاهت با این که بارها توبه‌ام را شکستم باز با روی گشاده مرا پذیرفتی و به من لطف کردی و با اینکه نتوانستم حق بندگی خود را ادا کنم ولی تو حق پروردگاری خود را ادا نمودی و مرا و زبانم را به حمد و ثنای خود آشنا ساختی و باطنم را با دوستی خود آشنا کردی و علاقه‌ام را به ۱۴ معصومت افزون کردی.

 

ای کسانی‌که به این دنیای پست دل‌بستگی دارید بدانید «الدنیا دار المجاز و الاخره دارالقرار» این دنیا رفتنی است و به گفته‌ی پیامبر اکرم (ص) «الدنیا رأس کل خطیئه» حب دنیا منشاء هر پستی و پلیدی است و باید به فکر توشه آخرت بود و مرگی که از آن فرار می‌کنید بالاخره گریبان شما را خواهد گرفت.

 

«قل ان الموت الذی تفرون منه فانۀ ملاقیکم ثم تردون الی عالم الغیب و الشهاده فینبئکم بما کنتم تعملون» پس چه بهتر که این مرگ در راه رضای خدا و به خاطر خدا باشد زیرا «ان الله یجب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیان مرصوص» طبق گفته‌ شهید بهشتی هر انقلابی دو چهره دارد یکی خون و دیگری قیام. یک عده باید کاری حسینی کنید و عده‌ دیگر باید کاری زینبی کنید و حافظ خون شهدا باشید و از دستاوردهای انقلاب حفاظت کنید و از همه مهمتر رهبر عظیم و بت‌شکن زمان و منجی عالم اسلام را تنها نگذارید براستی که عزت و شرف و سربلندی کشور و ملت‌مان در پی مجاهدات و رهنمودهای پیر جماران است و قدر این نعمت عظیم الهی را بدانید در غیر این صورت این نعمت به نقمت تبدیل خواهد گردید.

 

(ماشاءالله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم)»