رئیس مرکز بهداشت شهرستان هرسین خبر داد/

بازرسی شبانه روزی از موکب ها و مسیرهای تردد زوار اربعین حسینی/ توقیف ۱۸۷ کیلو گرم موادغذایی غیرمجاز

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31474|15:19 - 1402/06/07
نسخه چاپی
بازرسی شبانه روزی از موکب ها و مسیرهای تردد زوار اربعین حسینی/ توقیف ۱۸۷ کیلو گرم موادغذایی غیرمجاز
رئیس مرکز بهداشت شهرستان هرسین گفت: ۱۸۷ کیلو گرم موادغذایی غیرمجاز و تاریخ مصرف گذشته در سطح عرضه در بازرسی صورت گرفته از مغازه های سطح شهر بیستون توقیف و جمع آوری شده است.

پرویز حسینی در گفتگو با  دیوانگاه با اشاره به این برنامه های این مدیریت در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: با مشارکت ۱۲ بازرس بهداشت محیط در قالب ۶ اکیپ،  بازرسی از موکب های حسینی و مسیرهای تردد زائران از  ۲۷ مرداد ماه سال جاری آغاز شده است و تا پایان مراسم اربعین ادامه خواهد داشت. 

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان هرسین افزود: در طرح سلامت اربعین از کلیه موکب ها و ایستگاه های صلواتی، اماکن عمومی، مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی، سامانه‌های آبرسانی، مکان های اسکان و اقامت زائرین، مجتمع های خدمات رفاهی و جایگاه های سوخت و ... بازدید خواهد شد. .

 

وی  با اشاره به اهم اقدامات انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان هرسین در برنامه سلامت اربعین ۱۴۰۲خاطرنشان کرد: جلساتی جهت مدیران موکب های سطح شهرستان و آموزش دستورالعمل های بهداشتی برگزار شده و بیش از ۸۰۰ بازدید تا به امروزاز مراکز تهیه،توزیع و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی ، بین راهی ، موکب ها و محل های اسکان زائرین انجام شده است.

 

حسینی اظهار داشت:  ۲۷۰ مورد نمونه گیری آب شرب توسط سامانه های آبرسانی از محیط هایی محل اصتقرار زائران و خانه های همجوار صورت گرفته است.

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان هرسین افزود: ۱۸۷ کیلو گرم موادغذایی غیرمجاز و تاریخ مصرف گذشته در سطح عرضه در بازرسی صورت گرفته از مغازه های سطح شهر بیستون که عمده تخلف آنها انقضاء تاریخ مصرف و نداشتن شرایط نگهداری مواد غذایی بوده توقیف و جمع آوری شده است.

 

وی تصریح کرد: در بحث آگاه سازی و اطلاع رسانی های صورت گرفته بیش از ۵۰۰ تراکت آموزشی با موضوعات مختلف بهداشتی بین زائرین و در محل موکب ها در مورد هشدارهای بهداشتی و در خصوص لزوم رعایت بهداشت در این مسیر انجام شده است.

 

حسینی در ادامه اظهار داشت: همشهریان و  زائرین گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می‌توانند با سامانه بهداشت ۱۹۰ تماس حاصل نموده تا در اسرع وقت رسیدگی لازم به عمل آید.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد