پایگاه خبری تحلیلی دیوانگاه18:42 - 1402/11/21
فرماندارهرسین:

مدد جویان بهزیستی هرسین بصورت پایدار توانمند می‌شوند

فرماندار هرسین گفت: با حمایت های نظام و دولت چرخه خود اشتغالی و توانمند سازی مددجویان بهزیستی با سرعت در حال پیشرفت است.

به گزارش دیوانگاه ،امروز شنبه ۲۱ بهمن ماه طی مراسمی با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولین ۱۰۰ طرح خود اشتغالی مربوط به اداره بهزیستی به ارزش ۱۲۳ میلیارد ریال در هرسین به بهره برداری رسیدند.

 

در این افتتاحیه که بصورت نمادین در کارگاه جوراب بافی یک معلول ضایعه نخاعی برگزار شد، ابوطالب ایتوندی فرماندار شهرستان هرسین اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت را در راستای توانمند سازی و حمایت همه جانبه از مددجویان تحت حمایت بهزیستی را شایسته تقدیر دانست.

 

ایتوندی اظهار داشت: توانمند سازی پایدار افراد و خانوارهای تحت پوشش بهزیستی یک ضرورت در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کاهش آسیب پذیری جامعه هدف این اداره است که با سرعت در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.

 

فرماندار هرسین افزود: طرح هایی که توسط مددجویان تحت حمایت بهزیستی اجرا میشود اکثرا جز مشاغل خانگی محسوب میشوند و سر آغازی برای خودکفایی و توانمندی اقتصادی آنها به شمار می‌رود.

 

وی همچنین آموزش های ارائه شده در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان هرسین را ظرفیتی مهم در حرفه آموزی جوانان نهادهای حمایتی دانست که پشتوانه اشتغال در صنایع  را نیز دارد.

 

پیش از این و به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ دستگاه بخاری به خانوارهای تحت حمایت بهزیستی اهدا شده بود.

 

ابوطالب ایتوندی فرماندار هرسین در ادامه خواستار تبیین و تشریح خدمات بهزیستی این شهرستان شد.