پایگاه خبری تحلیلی دیوانگاه20:05 - 1402/03/09
فرماندار هرسین :

معایب دستگاه های کارت خوان باعث بروز چالش هایی برای بازرسان شده است

فرماندار شهرستان هرسین در جلسه کارگروه گندم ، آرد و نان‌ گفت: معایب دستگاههای کارت خوان باعث سوء استفاده خبازان و بروز چالش هایی برای بازرسان و مسئولین شده است.

به گزارش دیوانگاه ،ابوطالب ایتوندی فرماندار شهرستان هرسین در جلسه کارگروه گندم ، آرد و نان‌ طی سخنانی اظهار داشت : عدم پایبندی و تعهد تعدادی از خبازان به وجدان کاری و حقوق شهروندی موجباب نارضایتی مردم از عملکرد این صنف را فراهم آورده است.

 

وی ادامه داد : رصد و پیگیری های روزانه ، گزارشات اداری و مردمی و همچنین صدای رسانه ها حاکی از عملکرد نامطلوب برخی از نانوایی ها است.

 

ایتوندی تصریح کرد : عدم رعایت ساعات پخت ، تولید نان نامرغوب و فروش آرد از جمله تخلفات این نانوایی ها محسوب می شود.

 

فرماندار شهرستان هرسین در تکمیل سخنانش افزود : خبازان متخلف با استفاده از کارت های متعددی که در اختیار دارند بصورت سوری و غیر متعارف اقدام به خرید نان از طریق پوز می نمایند و به این صورت آردی که در نتیجه این تراکنش های واقعی می بایست به نان تبدیل شود بصورت غیر قانونی به فروش می‌رسد.

 

ابوطالب ایتوندی اظهار داشت : قیمت و تعداد نان تولیدی از هر کیسه آرد معین است و عملکرد نانوایی ها بر این اساس مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و بصورت اتوماتیک و سیستمی نتیجه این بررسی ملاکی برای تعیین سهمیه آرد هر یک از نانوایی ها خواهد شد.

 

فرماندار هرسین همچنين در این جلسه خواستار نظارت هر چه بیشتر بر چرخه توزیع و تغییر عاملان توزیع آرد شد.

 

ایتوندی در بخش دیگری از سخنانش عدم رعایت ساعات پخت توسط نانوایی ها و هجوم تعداد زیادی از ساکنان روستاهای این شهرستان به منظور تهیه نان را مهمترین عامل شلوغی برخی از نانوایی ها را در روزهای اخیر ذکر کرد.

 

وی افزود : در برخی از مناطق روستایی آرد بصورت خام پز به دست مردم میرسد ولی مقدار زیادی از این آردها توسط دلالان و سودجویان جمع آوری و با قیمت های گزاف به فروش میرسد و مردم نیز به منظور تهیه نان مورد نیاز خود به نانوایی های شهر هرسین مراجعه می نمایند.

 

ایتوندی بیان داشت : چرخه توزیع آرد از زمان ثبت سیستمی و سامانه ای تا زمان تحویل آن به نانوایی ها نیازمند تغییر و دسترسی مسئولین با سامانه های مربوطه است.

 

وی تصریح کرد : دسترسی مسئولان به سامانه مدیریت سهمیه نانوایان می‌تواند عاملی موثر بر نظارت هرچه بیشتر ، تشویق و یا تنبیه متخلفان این صنف شود.

 

ایتوندی در پایان سخنانش از تشدید نظارت ها و لغو مجوز خبازی های متخلف با توجه به تصمیمات کارگروه خبر داد.

 

نصب دوربین های پایش در ۹۶ نانوایی این شهرستان و تشدید نظارت های محسوس و نامحسوس از مهمترین مصوبات این کارگروه بود.