امام جمعه هرسین:

اربعین غفلت‌زُداست و این غفلت‌زُدایی تا ظهور حضرت حجت(عج) وجود دارد

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31463|12:57 - 1402/05/31
نسخه چاپی
اربعین غفلت‌زُداست و این غفلت‌زُدایی تا ظهور حضرت حجت(عج) وجود دارد
امام جمعه هرسین در مراسم تجلیل از برگزیدگان رویداد طلیعه ظهورگفت: ما در موضوع اربعین زمینه‌سازی ظهور را می‌بینیم و اربعین غفلت‌زُداست و این غفلت‌زُدایی تا ظهور حضرت حجت(عج) وجود دارد.

به گزارش دیوانگاه ،حجت الاسلام والمسلمین رضایی در سخنانی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم اظهار داشت: نفطه مشترک رسالت تمام انبیای الهی دعوت به سوی خداوند متعال بوده است.

 

امام جمعه هرسین افزود: یک تناسب و اشتراک بین اربعین امام حسین(ع) و ظهور حضرت حجت (عح) است که درواقع علت تنها گذاشتن امام حسین(ع) و سایر ائمه (که ما در زیارت اربعین می‌خوانیم که برای رفع ضلالت و جهالت و حیرت بود) این سه مقوله همواره در مسیر انبیا و اولیای الهی چالش ایجاده کرده است.

 

وی تصریح کرد: گاهی اوقات اسنان دچار دنیا دوستی و ترس و نگرانی و تحیر می‌شود و در فتنه ها و غیار فتنه نمی تواند مسیر درست را پیدا کند، پیاده روی اربعین جلوه ای از آمادگی مردم برای واقعه عظیم ظهور است.

 

حجت الاسلام رضایی اظهار داشت: با همه فتنه هایی  که امروز ایجاد میشود هیچ نگرانی  و ترسی در مسیر حرکت اربعین دیده نمی شود، زمانی عده ای اینگونه تصور می کردند که جامعه یک جامعه سالم نیست، در زمان امام سجاد تعداد قلیلی شیعه وجود داشت اما امروز می بینیم که در دنیا چند صد میلیون نفر فقط شیعه 12امامی وجود دارد..

 

امام جمعه هرسین افزود: در زمان امام حسین (ع) آنچه که باعث تنها گذاشتن آنحضرت شد دنیا دوستی عده ای بود، در اربعین سید الشهدا می بینیم که طرف تمام زندگی خود را در اختیار زوار امام حسین(ع) قرار می دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: ما در موضوع اربعین زمینه سازی ظهور را می بینیم و اربعین غفلت زداست و این غفلت زدایی تا زمان ظهور حضرت حجت(عج) وجود دارد.

 

در ادامه این مراسم الفتی معاون اداره‌ کل ارشاد هم ضمن سخنانی گفت: جشنواره طلیعه ظهور در دو بخش باحضور بیش از 350 نفر برگزار ودر پایان 30 نفر بعنوان برگزیده انتخاب شدند که امروز مراسم اهدای جوایز به آنان برگزار شد.

 

شایان ذکر است که این جشنواره باهمکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان هرسین، بنیاد مهدویت، آموزش و پرورش وموسسه فرهنگی ادبیات ژیان برگزار شد.