فرمانده سپاه ناحیه هرسین:

مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در هرسین برگزار می شود

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 30964|13:59 - 1401/04/26
نسخه چاپی
مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در هرسین برگزار می شود
فرمانده سپاه ناحیه هرسین از برگزاری مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در شهرستان خبر داد.

سرهنگ نجفعلی کرمی فرمانده سپاه ناحیه هرسین  در گفتگو با خبرنگار دیوانگاه از برگزاری مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: واقعه غدیرخم و اعلان جانشینی و ولایت امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) از سوی پیامبر اسلام(ص) و به دستور خداوند متعال، از جمله مهمترین حوادث تاریخ اسلام است که پس از آن اوج عظمت و شکوه دین مقدس اسلام و همین طور اهل بیت پیامبر علیهم السلام آشکار و نمایان شد به طوریکه خداوند با نزول آیه اکمال، دین و نعمت های خود را بر انسان با وقوع حادثه غدیر و اعلان ولایت علی (ع) و خاندانش کامل یافته اعلام فرمود.

 

 

فرمانده سپاه ناحیه هرسین افزود: بر این اساس ما وظیفه داریم که این حادثه مهم تاریخی و دینی را که متعلق به مسلمانان است را برای نسل های امروز به زیان ها و روشهای مختلف بیان کنیم.

 

 

وی تصریح کرد: مراسم بازسازی واقعه غدیر خم از سال 91در سراسر کشور  اجرایی شد و انتظار می رود که این مراسم امسال در هرسین پس از دوسال وقفه به دلیل شرایط همه گیری بیماری کرونا با برنامه ریزی ها و تنوع خاصی که در نحوه اجرای آن در نظر گرفته شده بتواند رضایت خاطر شهروندان را فراهم کند.

 

 

سرهنگ کرمی خاطرنشان کرد: این برنامه فردا عصر در ساعت 18:00 در  جنب پارک دانشجو و روبروی اداره فنی و. حرفه ای شهرستان برگزار می شود.

 

 

وی اظهار داشت: اجرای پیاده روی خانوادگی و برنامه های شاد و متنوع و جشن بزرگ غدیر با حضور گروه طنز از جمله دیگر برنامه هایی است که در این روز برگزار می شود و در نهایت  به قید قرعه به شرکت کنندگان در مراسم جوایزی اهدا می شود.

 

 

وی در پایان ضمن تشکر از دست اندرکاران این برنامه افزود: این برنامه به همت ستاد بازسازی واقعه غدیر خم متشکل از ادارات و ارگان های شهرستان هرسین انجام می شود.

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد