پایگاه خبری تحلیلی دیوانگاه21:50 - 1402/03/08
فرماندار هرسین:

استعدادهای تاریخی هرسین برای گردشگران ناشناخته است

فرماندار هرسین در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان گفت: خواستار نگاه ویژه به میراث فرهنگی و تاریخی هرسین هستیم.

به گزارش دیوانگاه ،ابوطالب ایتوندی فرماندار هرسین در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد خواستار نگاه ویژه به میراث فرهنگی و تاریخی هرسین شد.

 

 

وی ادامه داد : با توجه به ظرفیت ارزشمند و غنی سراب هرسین و سایر آثار و محیط های باستانی و تاریخی این شهرستان متاسفانه اقدامی که در خور و شان مردم شهرستان باشد رخ نداده است.

 

 

ایتوندی افزود : می بایست با اقدامات عملیاتی و گسترش خدمات رفاهی زمینه توسعه و تقویت صنعت توریسم در شهرستان هرسین فراهم شود.

 

 

فرماندار هرسین افزود : میراث فرهنگی هرسین با توجه با استعدادهای غنی و ارزشمندی که دارد نیازمند تغییر و یک نگاه ویژه است.

 

 

به گفته فرماندار شهرستان هرسین : صنعت توریسم و حضور گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان علاوه بر معرفی هرچه بیشتر هرسین اشتغالزایی را بدنبال دارد.

 

 

در ادامه داریوش فرمانی مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه به تشریح برنامه های پیش روی این اداره کل در راستای ایجاد سایت موزه ها در استان و همچنین فروش تضمینی گلیم هرسین پرداخت.

 

 

در پایان از زحمات مهدی یوسفوند تقدیر شد و آقای داریوش کیانی بعنوان رئیس جدید اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی هرسین معرفی شد.