پایگاه خبری تحلیلی دیوانگاه12:02 - 1392/02/12

کهولت فکری هاشمی یا تعمد در نشر اندیشه های لیبرالیستی/ وزنه سنگین انقلاب که تکانی نمی خورد!

به گزارش خبرنگار دیوانگاه به نقل از سرویس سیاسیمرصاد، از بدو ریشه دواندن تومور بین المللی صهیونیسم در کارزار سیاسی جهان و پیکره خاور میانه، تمامی تقابل و رویارویی جهان اسلام با این اختاپوسی بوده است که به یمن دکترین راسخ حضرت امام و استراتژی مستحکم مقام معظم رهبری دچار یک پیری زود رس شده است.

و اینک در بزنگاهی که طب دیپلماسی کشورهایی استکباری جهان نیز از پاگرفتن دولت جعلی یهود بر بستر یک کشور مسلمان به مرکزیت قدس شریف قطع امید کرده است، کهنه کاران مثلا سیاست مداری در پایتخت مقاومت جهان اسلام قصد دارند کهولت فکری خود را در برابر این حرکت تاریخی قرار دهند در حالی که حافظه ملت در ثبت انحراف آنها از مسیر ایدئولوژیک امام و رهبری بسیار دقیق و خطا ناپذیر است.

فلسفه وجودی شجره خبیثه اسرائیل یک مسئله و یک مانع اعتقادی ریشه دار در برابر حرکت مکتب اسلام به سمت برقراری حکومت الهی است که در افکار و سیره سیاسی امام راحل به بهترین ادبیات و صریح ترین بیان وارد شده است.

حال باید پرسید آیا  نشر و تبلیغ بینش لیبرالی آقایانی که داعیه صحابی امام را دارند در مقابل شنیده ها و دیده های که از خط روشن بنیان گذار انقلاب اسلامی در ذهن آنها و همه ملت نقش بسته است، تعمدی است و یا ناشی از یک کهولت فکری است که البته اینبار به سن و سال جسمانی آنها ربطی ندارد بلکه به رکود و ایستایی ایشان در کنار حرکت سریع ملت ها در عصر بیداری اسلامی مرتبط است.

عجیب است که حکام دست نشانده عرب جان ملت های شان را در مواجهه با دشمنان اسلام به لب آورده اند اما در سال حماسه ملت، شخصی مثل آقای هاشمی می گوید: \"ما با اسرائیل سر جنگ نداریم، اگر عربها بجنگند کمک می کنیم”

قصه جنگ شبکه مخوف صهیونیستی با ملت های مسلمان جهان و در راس آنها جمهوری اسلامی سر دراز دارد و داستان تهدیدهای روزمره سران جنون زده اسرائیل یکی از قدیمی ترین سریال های سیاسی منطقه است و در این شرایط ما باید طبق سخنان ناشی از یک فراموشی احتمالا تعمدی، پیش قراولی حکومت های به خواب رفته عرب را در این کارزار قبول کنیم و امید ملت های بیدار اسلامی را در پرچمداری ایران اسلامی فدای شعار های تبلیغاتی لیبرالیستی نماییم.

گرچه نابخشودنی است اما گمان را بر این می گذاریم پا گذاشتن به دهه هشتاد از زندگی باعث شده است آقای رفسنجانی درس های صریح مکتب امام را که نسل های سوم و چهارم انقلاب آنها را از بر هستند فراموش کرده باشد. اما آیا مواضع صریح کشتیبان بیدار انقلاب در خصوص حمایت ملت ایران از هر گروهی که در برابر اسرائیل بایستد و مبارزه کند را نیز فراموش کرده اند؟

آیا اعلام صریح نقش برجسته ایران در پیروزی های غزه و لبنان در برابر تجاوزات ۳۳ روزه و ۲۱ روزه و ۸ روزه اسرائیل از سوی رهبر انقلاب نیاز به حافظه ای قوی دارد؟

آیا جمله تکان دهنده معظم له با این مضمون که \"اگر غلطی از اسرائیل سر بزند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم” وزنه های سنگین انقلاب!! را تکان نداده است؟

به نظر می رسد همه موارد اتفاق افتاده است ولی شکاف عمیق نظری میان سیره امام و رهبری و آقایان لیبرال از سوی آنها در حال علنی تر شدن است و تردیدی نیست که با روشن تر شدن فضای فکری آنها برای ملت؛ انزوای ابدی سیاسی آنها تسریع خواهد شد.

مروری بر مواضع صریح و روشن حضرت امام در خصوص اسرائیل قطعا مفید خواهد بود:

استراتژی امام (ره) در مورد اسرائیل

۱- لزوم ایستادگی و مقابله مسلمانان جهان با اسرائیل

برای من یک مطلب به شکل معماست و آن این است که همه دول اسلامیه و ملت های اسلام می دانند که درد چیست ، می دانند که دستهای اجانب در بین است که اینها را متفرق از هم بکند ، می بیند که با این تفرقه ها ضعف و نابودی نصیب آنها می شود ، می بینند که دولت پوشالی اسرائیل در مقابل اسرائیل ایستاده که اگر مسلمین مجتمع بودند هر کدام یک سطل آب به اسرائیل می ریختند او را سیل می برد ، معذالک در مقابل او زبون هستند ، معما اینست که با این که اینها را می دانند، چرا به علاج قطعی که ان اتحاد و اتفاق است روی نمی آورند؟ چرا توطئه هایی که استعمارگرها برای تضعیف آنها به کار می برند، آنها توطئه ها را خنثی نمی کنند؟ آیا این معما چه وقت باید حل شود ؟ و پیش کی باید حل بشود؟ این توطئه ها را کی باید خنثی کند غیر از دولت های اسلام و ملت های مسلمین ؟ این معمایی است که شما اگر جوابی دارید و حل کردید ، این معما را به ما هم تذکر بدهید.

بیانات امام خمینی (ره) در دیدار با وزیر خارجه سوریه ، صحیفه نور ،ج ۸ ،۲۵//۵۸ ، ص ۲۳۶ – ۲۳۵

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۲- لزوم پشتیبانی از مجاهدین فلسطینی و مبارزه با صهیونیزم و اسرائیل

اختلاف نظر و مزدوری بعضی سران کشورهای اسلامی ، به هفتصد میلیون مسلمان ، علی رغم معادن و ثروت ها و امکانات طبیعی شان ، فرصت و امکان کوتاه کردن دست استعمار و صهیونیسم و محدود کردن نفوذ بیگانگان را نمی دهد، خودخواهی و دست نشاندگی و تسلیم بعضی دولتهای عربی در بلاد نفوذ بیگانگان ، مانع این می شود که دهها میلیون عرب بتوانند سرزمین فلسطین را از اشغال و غصب اسرائیل برهانند. همه باید بدانند که هدف دولتهای بزرگ از ایجاد اسرائیل تنها با اشغال فلسطین پایان نمی پذیرد ، آنها در این نقشه اند که (پناه بر خدا ) تمامی کشورهای عربی را به همان سرنوشت فلسطین دچار کنند و امروزه ما ناظر جهاد مبارزین فلسطینی در راه سپردن سرنوشت فلسطین به فلسطینی ها هستیم ، ناظر مجاهدانی هستیم که جان بر کف به جهاد قهرمانانه علیه اشغال و تجاوز و در راه آزادی فلسطین و سرزمین های اشغال شده بپا خاسته اند، ناظرآنچه که دیروز دست نشاندگان استعمار در اردن و امروز در لبنان بر سر این مجاهدان آوردند ، ناظر تبلیغات و توطئه هایی که علیه آنان به آنجا مختلف همگی به تحریک و به دست گماشتگان استعمار و به منظور جدا کردن گروههای مسلمان از مبارزان فلسطینی و به خاطر بیرون کردن مبارزه از مناطق سوق الجیشی (که موقعیت مناسبی برای ضربه به قوای اسرائیل و صهیونیسم این دشمن غاصب دارد) انجام می گیرد هستیم .

پیام امام خمینی (ره ) به پشتیبانی از فلسطین ، صحیفه نور ، ج۱، صص ۱۹۲ – ۱۹۴، ۱۹/۸/۵۱

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۳- لزوم مبارزه با همه مسلمانان بر علیه اسرائیل

امروز قبله اول مسلمین ، به دست اسرائیل این غده سرطانی خاورمیانه افتاده است . امروز برادران فلسطینی و لبنانی عزیز ما را با تمام قدرت می کوبد و به خاک و خون می کشد . امروز اسرائیل با تمام وسایل شیطانی تفرقه افکنی می کند . بر هر مسلمانی لازم است که خود را علیه اسرائیل مجهز کند.(۱)

وقتی یک میلیارد جمعیت فریاد کرد اسرائیل نمی تواند ، از همان فریادش می ترسد . اگر همه مسلمین که در دنیا هستند الان هستند که قریب یک میلیارد هستند اگر در روز قدس همه بیرون بیایند از خانه ، فریاد بکنند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی ، همین قول مرگ بر شوروی برای آنها مرگ می آورد. جمعیتشان یک میلیارد ، ذخایرشان این همه زیاد که همه دولت ها محتاج به ذخایر شما هستند معذالک شما را وادار می کنند با هم مختلف باشید اختلاف کنید و ذخایرتان را ما ببریم و هیچ کدام صحبت نکنید .

بیانات امام به مناسبت روز جهانی قدس ، صحیفه نور ، ج ۱۲ ، ص ۲۷۶ ، ۱۵/۵/۵۹

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۴- لزوم مبارزه با فلسفه وجودی اسرائیل در منطقه

آنچه که موجب تاسف بسیار است که ابر قدرت ها به ویژه آمریکا با فریب صدام با هجوم به کشور ما ، دولت مقتدر ایران را سرگرم دفاع از کشور خود نمود تا مجال به اسرائیل غاصب تبهکار دهد تا به نقشه شوم خود که تشکیل اسرائیل بزرگ که از نیل تا فرات است اقدام نماید.

صحیفه نور ، ج ۱۸، ۳۱/۲/۶۲

امروز اسرائیل و دوست صمیمی اش مصر ، در منطقه، در فکر ایجاد یک هسته مرکزی برای نابودی مسلمان ها و ارزش های عالی فکری آنها می باشند ، اخیرا عراق و بعضی سران کشورهای منطقه هم با این طرح موافقت نموده اند . من نزدیک به بیست سال است خطر صهیونیسم بین الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را برای تمامی انقلابات آزادیبخش جهان و انقلاب اخیر اسلامی ایران نه تنها کمتر از گذشته نمی دانم که امروز این زالوهای جهانخوار با فنون مختلف برای شکست مستضعفان جهان قیام و اقدام نموده اند. ملت ما و ملل آزاد جهان باید در مقابل این دسیسه های خطرناک با شجاعت و آگاهی ایستادگی نمایند.

صحیفه نور ، ج ۱۴، ص ۶۳، ۲۲/۱۱/۵۹

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۵- لزوم خطر اسرائیل متوجه همه خاورمیانه و سرزمین های اسلامی است.

سران کشورهای اسلامی باید توجه داشته باشند که این جرثومه فساد را که در قلب کشورهای اسلامی گماشته اند تنها برای سرکوبی ملت عرب نمی باشد بلکه خطر و ضرر آن متوجه همه خاورمیانه است . نقشه ، استیلا و سیطره صهیونیسم بر دنیای اسلام و استعمار بیشتر سرزمین های زرخیز و منابع سرشار کشورهای اسلامی می باشد و فقط با فداکاری ، پایداری و اتحاد دولت های اسلامی می توان از شر این کابوس سیاه استعمار رهایی یافت و اگر دولتی در این امر حیاتی که برای اسلام پیش آمده کوتاهی کرد بر دیگر دولت های اسلامی لازم است که با توبیخ و تهدید و قطع روابط او را وادار به همراهی کنند. دولت های ممالک نفت خیز اسلامی لازم است از نفت و دیگر امکاناتی که در اختیار دارند به عنوان حربه علیه سرائیل و استعمارگران استفاده کرده از فروش نفت به آن دولت هایی که به اسرائیل کمک می کنند خودداری ورزند.

پیام امام به دول اسلامی ، صحیفه نور، ج۱،ص ۹٫۲، ۱۶/۸/۵۲

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۶- لزوم براندازی و محور اسرائیل در منطقه

قبلا هم تذکر دادهام که دولت غاصب اسرائیل با هدف هایی که دارد برای اسلام و ممالک مسلمین خطر عظیم دارد و خوف آن است که اگر مسلمین به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگیری از آنها امکان پذیر نشود و چون احتمال خطر متوجه به اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامی بخصوص و بر سایر مسلمین عموما که رفع این ماده فساد را به هر نحو که امکان دارد بنمایند و از کمک به مدافعین کوتاهی نکنند و جایز است از محل زکوات و سایر صدقات در این امر مهم حیاتی صرف نمایند.

پاسخ امام خمینی به گروهی از فدائیان ، صحیفه نور ، ج ۱ ، ۴/۶/۴۷ ،صص ۴۵-۱۴۴

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۷- تحریم اسرائیل

شما از خواب هایی که برای این کشورها دیده اند اطلاع ندارید ، اینجانب کرارا خطر دولت اسرائیل و عمال آن را به ملت گوشزد کردم که باید مقاومت منفی کنند و از معاملات با آنها احتراز جویند.

تلگراف امام ، صحیفه نور ، ج ۱ ، ص ۱۵۵، مرداد ۱۳۴۹

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۸- خطری که از سوی اسرائیل در منطقه مشاهده می شود.

آقایان باید توجه فرمایند که بسیاری از پست های حساس به دست این فرقه (بهایی ها) است که حقیقتا عمال اسرائیل هستند. خطر اسرائیل برای اسلام و ایران بسیار نزدیک است و پیمان با اسرائیل در مقابل دول اسلامی یا بسته شده یا می شود. لازم است علمای اعلام و خطبای محترم ، سایر طبقات را آگاه فرمایند که در موقعش بتوانیم جلوگیری کنیم . امروز روزی نیست که به سیره سلف صالح بتوان رفتار کرد ، با سکوت و کناره گیری همه چیز را از دست خواهیم داد.

پاسخ به علمای یزد، صحیفه نور، ج ۱ ، ص ۲۴۴، اردیبهشت ۴۲