فرماندار هرسین:

نظارت های مستمر از خبازی ها باعث کاهش تخلفات می‌شود

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31505|14:45 - 1402/07/04
نسخه چاپی
نظارت های مستمر از خبازی ها باعث کاهش تخلفات می‌شود
طی نشستی با حضور فرماندار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و صاحبان خبازی ها وضعیت و عملکرد نانوایی ها در هرسین مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دیوانگاه ،ابوطالب ایتوندی فرماندار شهرستان هرسین در این جلسه از عملکرد برخی از خبازی ها انتقاد کرد و گفت : عدم پایبندی تعدادی از نانوایی ها به وظایف خود باعث ایجاد نارضایتی عمومی شده است و این موضوع شایسته مردم شریف هرسین نیست.

 

وی افزود : عدم رعایت ساعات پخت نان ، کم فروشی ، فروش غیر قانونی آرد و تولید نان بی کیفیت از جمله مواردی است که نانوایی های متخلف مرتکب میشوند و این موضوع شایسته مردم شریف هرسین نیست.

 

فرماندار هرسین ادامه داد : هجوم اهالی روستاهای اطراف بویژه بخش مرکزی به نانوایی های شهر هرسین باعث شلوغی های نامتعارف در نانوایی های ماشینی و بوجود آمدن صف‌های طولانی شده است.

 

به گفته ایتوندی : در مناطق روستایی سهمیه هر روستا با توجه به درخواست اهالی آن به نانوایی روستا و یا به خود ساکنان تحویل داده می‌شود.

 

ابوطالب ایتوندی فرماندار هرسین در ادامه سخنانش افزود : نظارت های واقعی و مستمر بر خبازی ها از لحظه تحویل آرد از کارخانه تا بارگیری در خبازی باعث کاهش تخلفات خواهد شد.

 

فرماندار هرسین تصریح کرد : در صورت تکرار تخلفات نانوایی های شناسایی شده و عدم پایبندی آنان به قانون ، مجوز آنها در جلسه کارگروه مربوطه لغو خواهد شد.

 

در ادامه این جلسه که دکتر مصطفی احمدی وجد معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سیامک الیاس پور مدیر جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند نمایندگان خبازی ها به بیان مشکلات و درخواست ها خود پرداختند.

 

عدم تناسب ساعات کاری با سهمیه آرد ، کاهش چشمگیر سهمیه ، اختصاص آرد به شهرستان بر مبنای سرانه مصرف آرد سنوات گذشته ، از مهمترین دغدغه ها و مشکلات متصدیان نانوایی های شهر هرسین بود.

 

به گفته فرماندار شهرستان هرسین به زودی جلسه ای متشکل از رئیس اداره قله ، کارشناسان نانینو ، اتحادیه خبازان و نمایندگان نانوایی ها در فرماندار برگزار ، و در خصوص موضوعات مطرح شده تصمیم گیری خواهد شد.

 

ابوطالب ایتوندی در پایان این جلسه بیان‌ داشت : متاسفانه برخی از خبازی ها با استفاده از کارت های بانکی که جمع آوری نموده اند اقدام به ایجاد تراکنش های صوری خرید نان می‌کنند و با توجه به تعداد و مقدار تراکنش ها سهمیه آرد را بصورت غیر قانونی به فروش می رسانند.

 

ایتوندی در تکمیل سخنانش تصریح کرد : نانوایی هایی که با تراکنش های سوری سعی در جبران سهمیه آرد فروخته شده در سامانه را دارند شناسایی شده اند و برخورد های قضایی با آنان انجام خواهد شد.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد