فرماندارهرسین:

پیشگیری علمی، اثرات زیانبار بحران ها و حوادث را کاهش می‌دهد

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31477|19:45 - 1402/06/08
نسخه چاپی
پیشگیری علمی، اثرات زیانبار بحران ها و حوادث را کاهش می‌دهد
فرماندار هرسین در دومین جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گفت: پیشگیری علمی ، اثرات زیانبار مخاطرات ، بحران ها و حوادث را رفع و یا کاهش می‌دهد

به گزارش دیوانگاه ،ابوطالب ایتوندی فرماندار شهرستان هرسین در این جلسه به تشریح راهکارهای مبتنی بر علم مدیریت بحران در راستای پیشگیری و مقابله با بحران ها پرداخت و گفت : پیشگیری های علمی اثرات و آسیب های زیانبار بحران ها را کاهش می‌دهد.

 

وی همچنین در ادامه سخنانش خواستار بررسی وضعیت مسیل ها ، سیل بندها و کانال های آب شد و از شهرداری های هرسین ، بیستون و اداره منابع طبیعی خواست ظرف مدت یک هفته گزارش عملکرد خود را در این راستا به وی اعلام نمایند.

 

ایتوندی تصریح کرد : رفع انسداد مسیل ها و کانال های آب از هرگونه آب گرفتی و سیل جلوگیری میکند.

 

فرماندار هرسین افزود : کانال های آب منتهی به رودخانه ها نیز باید پاکسازی و به منظور پیشگیری از وارد آمدن خسارت به روستاهای قرار گرفته در مسیر این رودها به سطح اولیه خود برسند.

 

لایروبی و پاکسازی کانال های آب بین‌ مزارع کشاورزی در روستاها از دیگر موارد مورد تاکید ایتوندی بود.

 

ابوطالب ایتوندی در بخش دیگری از سخنانش از انسداد رودخانه قرار گرفته در مسیر روستای داودی و انباشت نخاله ها در کمربندی شمالی هرسین و سایر مسیرهای خارج از شهر هرسین توسط خودروهای نخاله ریز انتقاد کرد.

 

فرماندار شهرستان هرسین در تکمیل سخنانش از شهرداری خواست با توجه به مطالبه شهروندان و دوستداران محیط زیست و همچنین جانمایی مکان دفن نخاله های ساختمانی با خاطیان برخورد های لازم قانونی را انجام دهند.

 

ابوطالب ایتوندی وجود تجهیزات خودرویی و حفظ آمادگی نیروی انسانی دستگاههای خدمات رسان را لازمه مقابله به بحران ها دانست.

 

شایان ذکر است این جلسه با حضور دکتر خسروی معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشداران مرکزی و بیستون ، بهرام درویشی مشاور ارشد مدیرعامل آب منطقه ای ، تاج بخش مدیر سواحل و رودخانه ها و عنایتی مدیر دفتر مطالعات آب منطقه ای استان کرمانشاه و سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد