رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان هرسین خبر داد:

حدود 35هکتار از اراضی ملی در هرسین طعمه حریق شد

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31453|15:06 - 1402/05/26
نسخه چاپی
حدود 35هکتار از اراضی ملی در هرسین طعمه حریق شد
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان هرسین گفت: متاسفانه آتش سوزی روز گذشته حدود 35هکتار از مراتع منطقه و همچنین بخشی از زمین های کشاورزی طعمه حریق شد.

مهندس سجاد دارابی در گفتگو با خبرنگار  دیوانگاه در خصوص آتش سوزی صورت گرفته در مراتع و زمین های کشاورزی برخی از روستاهای بخش مرکزی هرسین اظهار داشت: در مورخه ۲۵ مرداد ماه گزارشی مبنی بر بروز حریق در اراضی زراعی و ملی روستای سیراوله به اداره منابع طبیعی ارسال شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان افزود: پس از حضور پرسنل این اداره در محل مشخص گردید متاسفانه در اثر سهل انگاری احدی از کشاورزان این روستا در جارسوزی و سرایت حریق به سایر مزارع و نهایتا اراضی ملی در چند جهت حریق در حال گسترش بود.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت، موضوع در دستور کار مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار قرار گرفت و در همین راستا فراخوان عمومی جهت شرکت در اطفای حریق به کلیه دیده بانان شهرستان، اهالی روستاهای سیراوله، سراب بادیه، حسن بقعه، مله حسن بقعه،سرماج کرمی، سرماج حسینخانی، شادآباد علیا و سفلی صادر شد.

 

دارابی اظهار داشت: در ادامه پس از حضور فرماندار محترم شهرستان و بخشداران بخش مرکزی و بیستون، اهالی روستاهای مذکور و اعضای مدیریت بحران، پرسنل هلال احمر شهرستان، پرسنل آتش نشانی شهرستان و نیروهای ادارات منابع طبیعی شهرستانهای صحنه و کنگاور حریق راس ساعت یک بامداد به طور کامل اطفا گردید و اکیپ های مراقبت بعد از حریق تا صبح روز بعد در محل به مراقبت پرداختند. 

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان افزود: متاسفانه در این در این آتش سوزی گسترده حدود 35هکتار از مراتع منطقه و همچنین بخشی از زمین های کشاورزی طعمه حریق گردید.

 

گفتنی است این دومین آتش سوزی گسترده در بخش مرکزی هرسین است که عامل انسانی در ایجاد آن نقش داشته و متاسفانه در این آتش سوزی ها بخش قابل توجهی از اراضی ملی منطقه در آتش سوخته است.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد