رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری هرسین:

اجرای عملیات آبخیزداری در حوضه شمال شهر هرسین

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31444|17:05 - 1402/05/21
نسخه چاپی
اجرای عملیات آبخیزداری در حوضه شمال شهر هرسین
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری هرسین با اشاره به پیش بینی پاییز پربارش امسال گفت: عملیات آبخیزداری در حوضه شمال شهر هرسین و کنترل سیلاب های پاییزه پیش رو در دست انجام می باشد.

مهندس سجاد دارابی در گفتگو با  دیوانگاه ازاجرای عملیات آبخیزداری در حوضه شمال شهر هرسین و کنترل سیلاب های پاییزه پیش رو با توجه به پیش رو بودن پاییز پربارش خبر داد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هرسین افزود: امروزه اجرای عملیات های آبخیزداری در حوضه ها به عنوان یکی از نیازهای اصلی با کارکردهایی همچون کنترل سیلاب های شدید و خسارت بار، تقویت سفره های زیرزمینی و آبخوان ها، جلوگیری از فرسایش خاک و ... شناخته میشوند.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از خسارات به وجود آمده در اثر سیلاب های شدید نتیجه تخریب سرزمین و تغییر کاربری ها می‌باشد که روان‌آب های ناشی از بارندگی ها به جای نفوذ در زمین بر روی سطح عرصه جاری شده و پس از به هم رسیدن در محل آبراهه ها زمینه ایجاد خسارات جبران ناپذیر را فراهم میسازد وهمچنین از دست رفتن خاک زنده و مرغوب و آب جاری نیز از مضرات عدم کنترل بارندگی ها می‌باشد.

 

دارابی در ادامه اظهار داشت: در همین راستا اجرای پروژه های آبخیزداری از جمله احداث کانال ها، اجرای انواع بندهای خشکه چین، تورکینست و سنگی ملاتی راهکاری برای جلوگیری از بروز این آسیب ها می‌باشد. 

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هرسین افزود: در سال جاری و در جهت تثبیت آبراهه های حوضه شمال شهر هرسین اداره منابع طبیعی این شهرستان اقدام به اجرای عملیات آبخیزداری شامل مرمت، تکمیل و احداث ۲۵۰۰ مترمکعب عملیات تورکینست، ۲۳۵۰۰ مترمکعب عملیات کانال کنی، ۲۵۵ مترمکعب عملیات خشکه چین با سنگ لاشه، ۲۱۳ مترمکعب عملیات سنگی ملاتی و ۷۵ مترمکعب عملیات بتن ریزی  نموده است که پیش بینی می‌شود برخی از پروژه ها تا پایان شهریور ماه به اتمام برسد.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد