سرپرست منطقه حفاظت شده بیستون :

180هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش بیستون طعمه حریق شد

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31441|16:09 - 1402/05/17
نسخه چاپی
180هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش بیستون طعمه حریق شد
سرپرست منطقه حفاظت شده بیستون گفت: جمعا در طول ۴۸ساعت ۱۸۰هکتار از اراضی پناهگاه حیات وحش بیستون طعمه حریق شد و در این آتش سوزی خساراتی هم به حشرات و پرندگان ،خزندگان و همچنین درختان بلوط ،ون،زالزالک و..در منطقه.وارد شده است.

علی یاری در گفتگو بادیوانگاهاظهار داشت: آتش سوزی در منطقه پناهگاه حفاظت شده بیستون در محدوده ارتفاعات روستاهای کالیان و وزمله در ساعت ۱۳مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۱۵شروع شد و در ساعت ۴/۳۰صبح مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۱6  اطفا شد.

 

 سرپرست منطقه حفاظت شده بیستون افزود:  متاسفانه در ساعت ۹صبح مورخ شانزدهم مردادماه دوباره آتش‌سوزی شروع شده که تا ساعت 20همان روز به طول انجامید که در این آتش سوزی ۸۰هکتار اراضی مرتعی و جنگلی طعمه حریق شد.

 

وی خاطرنشان کرد: در این میان نیروهای محیط زیست تا ساعت ۱۶به تنهایی با آتش سوزی درگیر بودند که طی تماس مدیرکل محترم با مدیر کل ستاد بحران و به کمک گرفتن از نیروهای مردمی و همیاران محیط زیست عملیات اطفا به پایان رسید.

 

یاری اظهار داشت: در این عملیات ادارات و ارگان های محیط زیست شهرستان کرمانشاه، یگان حفاظت استان، یگان حفاظت روانسر و جوانرود و،سرپرستی بیستون، پرسنل پناهگاه بیستون،همچنین منابع طبیعی کرمانشاه، مدیر کل ستاد بحران و بخشداری بیلوار و آتشنشانی و نیروهای ارتش حضور داشتند.

 

سرپرست منطقه حفاظت شده بیستون افزود: در روز دوم میزان صد هکتار اراضی جنگلی مرتعی طعمه حریق شد که جمعا در ۴۸ساعت میزان ۱۸۰هکتار از اراضی که جزء پناهگاه حیات وحش بیستون بوده طعمه حریق شد و در این آتش سوزی خساراتی هم  به حشرات و پرندگان ،خزندگان و همچنین درختان بلوط ،ون،زالزالک و..در منطقه.وارد شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: منطقه حفاظت شده بيستون در استان كرمانشاه با مساحت 54 هزار و 950 هكتار دارای گونه های گیاهی بلوط، آلبالو وحشي،‌ زالزالك، ‌گلابي وحشي و بنه است که به خاطر موقعيت و شرايط خاص ارتفاعات منطقه به تبعيت از شرايط اقليمي زاگرس ، داراي محيط و ويژگي هاي منحصر به فردی می باشد مکانی مساعد براي تنوع حيات وحش را در خود جای داده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد