مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه:

آبرسانی میان مدت به شهر هرسین جز ‌پروژه‌های اضطراری وزارت نیرو است

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31434|17:31 - 1402/05/12
نسخه چاپی
آبرسانی میان مدت به شهر هرسین جز ‌پروژه‌های اضطراری وزارت نیرو است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در مراسم آغازعملیات اجرایی آبرسانی میان مدت شهر هرسین گفت: خوشبختانه آبرسانی میان مدت به شهر هرسین جز ‌پروژه‌های اضطراری وزارت نیرو قرار گرفت و اعتبار هزار میلیارد ریال برای آن اختصاص یافت.

به گزارش دیوانگاه ،دکتر رضا داوودی در این مراسم از اهمیت اجرای این طرح یاد کرد و گفت: در سالیان گذشته آب هرسین به صورت تک‌ منبعی و صرفا از طریق سراب هرسین تامین می‌شد که این امر مشکلاتی را ایجاد کرده بود.

 

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه در سنوات گذشته گاهی آب سراب به دلیل افزایش کدورت دچار افت کیفیت می‌شد، ادامه داد: در سال گذشته با کمبود جدی آب سراب نیز مواجه بودیم و با سختی فراوان توانستیم آب‌ مورد نیاز مردم شهر هرسین را تامین کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری فراوان نماینده هرسین در مجلس و همچنین پای کار آمدن وزیر نیرو که در سال گذشته بازدیدی از وضعیت سراب داشتند، خوشبختانه آبرسانی میان مدت به شهر هرسین جز ‌پروژه‌های اضطراری وزارت نیرو قرار گرفت و اعتبار هزار میلیارد ریال برای آن اختصاص یافت.

داودی پروژه آبرسانی میان مدت به شهر هرسین را شامل بخش‌های مختلف از جمله حفر و تجهیز هشت حلقه چاه، اجرای خطوط انتقال به طول هفت کیلومتر، ایستگاه پمپاژ و مخزن سه هزار مترمکعبی دانست و اظهار کرد: امروز عملیات اجرایی تعدادی از چاه‌ها و خط انتقال آغاز خواهد شد و بخشی از کارها از جمله حفر یک حلقه چاه، ایستگاه پمپاژ و مخزن نیز از قبل آغاز شده که اکنون پیشرفت بسیار مناسبی دارد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه  با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۲ شاهد افتتاح این طرح باشیم عنوان کرد: با اجرای این طرح آبرسانی، آب مورد نیاز جمعیت ۵۰ هزار نفری شهر هرسین تامین می‌شود و دیگر در نقاط مرتفع شهر نیز مشکل نخواهیم داشت.

 

وی هدف از آبرسانی میان مدت به شهر هرسین را تامین آب پایدار به لحاظ کمی ‌و کیفی و کمک به توسعه پایدار هرسین اعلام کرد.

 

در ادامه این مراسم دکتر علی رضایی نماینده محترم شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی نیز از پیگیری‌های جدی که برای اجرای این طرح صورت گرفته یاد کرد و اظهار داشت: برای آبرسانی به شهر هرسین هفت بار با وزیر نیرو جلسه داشتیم و یکبار هم بازدیدی از سراب هرسین صورت گرفت. 

نماینده محترم شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته سراب هرسین وضعیت نامناسبی داشت و بخش زیادی از آن خشک شد تا جایی که آب به سختی برای مردم تامین شد. 

 

وی در ادامه از اختصاص ۳۱ هزار میلیارد تومان از سوی مجلس شورای اسلامی به سپاه و قرارگاه امام حسن مجتبی برای جهاد آبرسانی به روستاهای ۳۱ استان کشور یاد کرد و خاطرنشان کرد: به هر استان هزار میلیارد تومان اختصاص یافته و با اجرای این طرح اکثر روستاهای دارای تنش آبی هرسین نیز رفع مشکل خواهند شد.

 

 

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد