فرماندار شهرستان هرسین:

بیشترین ارقام اعتبارات مربوط به حمل و نقل، آب و آموزش و پرورش است

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31432|14:26 - 1402/05/11
نسخه چاپی
بیشترین ارقام اعتبارات مربوط به حمل و نقل، آب و آموزش و پرورش است
با حضور امام جمعه فرماندار مسئولین شهرستان و کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی و توسعه استانداری کرمانشاه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان هرسین تشکیل جلسه داد.

به گزارش دیوانگاه ،ابوطالب ایتوندی در این جلسه اظهار داشت: اعتبارات در نظر گرفته شده  کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به نوعی نقشه راه است هر اندازه که مدیران ما در جذب اعتبارات فعال‌تر باشند نتیجه بهتری کسب خواهیم کرد

 

فرماندار هرسین افزود: اولویت مدیران در جذب اعتبارات با طرح‌های نیمه تمام، مصوبات سفر مقام معظم رهبری، مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به استان کرمانشاه و تحقق شعار سال است که البته تا پایان سال  از محل‌های دیگر به این اعتبارات افزوده خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: بیشترین ارقام اعتبارات مربوط به فصول حمل و نقل جاده‌ای آب و فاضلاب و آموزش و پرورش است

 

ایتوندی در ادامه اظهار داشت:یکی از خواسته‌های به حق مردم هرسین ساماندهی سد معبر است، بالغ بر ۳۰۰ خودرو دست فروش در خیابان‌ها مستقر هستند و عرصه را بر مردم تنگ کرده‌اند.

 

فرماندار هرسین افزود: در این راستا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با مساعدت استاندار ۶ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که همین ترمینال اول شهر به عنوان یک بازارچه بهینه سازی شود و لازم است در اسرع وقت شهرداری نسبت به اجرای این طرح اقدام کند.

 

وی تصریح کرد: موضوع بعدی ساماندهی ورودی شهرستان هرسین از سمت کرمانشاه است که وضعیت نابسامانی دارد و نیاز است که یک بلوار زیبا با سردرب مناسب برای این محل در نظر گرفته شود که در شأن مردم باشد

 

حجت الاسلام رضایی امام جمعه هرسین در ادامه این جلسه در سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشترین هجمه دشمن در باب مسائل فرهنگی است و جنگ فرهنگی از جنگ نظامی سخت‌تر است، متاسفانه در سال گذشته نسبت به بودجه مسائل فرهنگی توجه چندانی نشده است.

 

امام جمعه هرسین اظهار داشت: در کنار فقر مادی موجود در شهرستان اگر آن عدالت که مد نظر است اجرا می‌شد لازم است که نگاه ویژه‌ای به فقر تجهیزات ورزشی در ورزشگاه‌ها، متولیان فرهنگی در شهرستان و مساجد بشود چنان که خیلی از برنامه‌ها به دلیل نبود بودجه تعطیل شد.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال متفاوت‌تر از سال گذشته باشد و در کنار فقر مادی توجهی هم به فقر فرهنگی شهرستان بشود، که بیشتر خود را نشان می‌دهد.

 

در ادامه خانم رستمی کارشناس معاونت برنامه‌ریزی و توسعه استانداری کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اعتبارات سال گذشته شاید اینطور به نظر برسد که اعتبارات امسال کمتر شده است، سال گذشته ۶۹ میلیارد تومان بودجه شهرستان بوده در حالی که امسال ۶۲ میلیارد بودجه شهرستان هست که البته این اعتبارات تا پایان سال بیشتر می‌شود همچنان که سال گذشته میزان اعتبار تا پایان سال به ۷۳ میلیارد تومان رسید.

 

وی افزود: امسال از محل اعتبارات نمایندگان سهم شهرستان هرسین ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که این هزینه در بخش ه‌های روستایی به ۴ پروژه تعلق گرفته است

 

رستمی خاطرنشان کرد: در بحث اعتبارات لویت‌هایی وجود دارد که یکی از آنها دیون می‌باشد که باید پرداخت شود، دوم تعهدات سفر را داریم که پروژه‌های در این خصوص تعریف شده است، سوم پروژه نیمه کاره هست که این موضوع در هرسین رعایت شده و پروژه جدیدی تعریف نشده است به غیر از یک مورد که بحث راه اندازی بازارچه و رفع سد معبر می باشد.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد