حجت الاسلام رضایی:

فرهنگ جهاد تبیین را در هیئت ها ترویج کنید

سرویس: اخبار هرسینکد خبر: 31414|08:16 - 1402/04/25
نسخه چاپی
فرهنگ جهاد تبیین را در هیئت ها ترویج کنید
امام جمعه هرسین در نشست توجیهی مداحان و مسئولین هیئت های مذهبی شهرستان گفت: فرهنگ جهاد تبیین را در هیئت ها راه اندازی کنید باید دقت شود که سخنران و مداحی که سخنرانی می کند چه مطالبی عنوان می کند.

به گزارش دیوانگاه ،نشست توجیهی مداحان و مسئولین هیئت های مذهبی با حضور حجت الاسلام والمسلمین رضایی امام جمعه و حجت الاسلام والمسلمین ویسی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درهرسین برگزارشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رضایی املم جمعه هرسین در این جلسه در سخنانی اظهار داشت: اینکه چرا ما این همه اصرار داریم این مراسمات محرم در ملا عام و بصورت علنی برگزار شود علت این است که ما میخواهیم سبک زندگی را آموزش دهیم ، بالاترین مفاهیم از جمله ایثار، رشادت، شجاعت، غیرت، مردانگی، حریم محرم و نامحرم را رعایت کردن،  دیگران را بر خود ترجیح دادن در اقامه عزای سید و شهدا وجود دارد. 

 

امام جمعه هرسین افزود: این عزاداری ها ظاهری نیست بلکه برفرهنگ و نوع زندگی ما تاثبرگذار است و ما نیاز به این موضوع داریم که سبک زندگی ما و خانواده ما نشأت گرفته از مکتب اباعبدالله الحسین (ع) باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: باید سعی شود که در اشعار نسبت به مقام امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) وهم صورت نگیرد، برخی اوقات ما برای گریه گرفتن از شنونده و مخاطبین مقام اهل بیت را پایین می آوریم، امام حسین(ع) دست بیعت نداد و هیهات من ذّله سرمی داد که خوار نشود.

 

حجت الاسلام رضایی اظهار داشت: وظیفه ذاکر و سخنران هیئت این است که تبیین انجام دهد برای مخاطب خود، شما در مجلس امام حسین(ع) حضور مستمر دارید ولی شاید مخاطب شما همان یک شب را در مجلس حضور داشته باشد.

 

امام جمعه هرسین افزود: در اشعار خود باید دقت کرد، اگر امام حسین(ع) طلب آب کرد بخاطر این بود که اتمام حجتی بشود که بعدها گفته نشود که اینها از کجا می دانستند این بچه تشنه است، تمام یاران امام حسین(ع) را از کوچک تا بزرگ شهید کردند و آنحضرت می دانست که به این بچه هم آب نمی دهد.

 

وی تصریح کرد: فرهنگ جهاد تبیین را در هیئت ها راه اندازی کنید باید دقت شود که سخنران و مداحی که سخنرانی می کند چه مطالبی عنوان می کند، خوشا به حال آن هیئتی که امام زمان(عج) در ان مجلس شرکت داشته باشد و تراز هیئت را باید اینگونه بالا برد که امید داشته باشیم که امام زمان(عح) در این مجلس حضور داشته باشد.

 

در ادامه حجت الاسلام ویسی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در این مراسم اظهار داشت: هیئت جای جهاد تبیین است و این محقق نمی شود مگر به زحمات شما مسئولین محترم هیئات مذهبی شهرستان.

 

وی با اشاره به دستور العمل نحوه برگزاری مراسمات مذهبی در هرسین افزود: مراسمات عزاداری از ساعت 21شروع میشود و تا ساعت23 پایان خواهد یافت البته این در مورد هیئت هایی است که حسینیه ندارند و در فضای باز هستند.